Markowa Firma

Nazywam się Marian Chomicki, chociaż rodzina, przyjaciele i znajomi mówią do mnie po prostu Marek. Urodziłem się i wychowałem w Gdańsku. Ponieważ miasto to fascynowało mnie od zawsze, starałem się poznawać jego liczne tajemnice. W 1978 roku zdobyłem uprawnienia przewodnika trójmiejskiego (Gdańsk, Sopot i Gdynia). Jestem również przewodnikiem terenowym po Kaszubach, Żuławach, Kociewiu, Pobrzeżu i Mierzei Wiślanej, instruktorem przewodnictwa, wykładowcą na kursach przygotowujących kandydatów na przewodników miejskich i terenowych oraz egzaminatorem państwowym. Od trzydziestu lat jestem członkiem Koła Przewodników PTTK a w obecnej kadencji pełnię funkcję wiceprezesa d/s szkoleniowych.

Przewodnictwo jest moją pasją.

Postanowiłem podzielić się swoją wiedzą przekazując nie tylko podstawowe informacje, ale także opowiedzieć o mało znanych, lecz niezwykle istotnych faktach dotyczących regionu. W taki sposób zrodził się pomysł utworzenia firmy zajmującej się profesjonalnym przewodnictwem po Trójmieście oraz województwie pomorskim.

Propozycje wycieczek znajdują się w dziale Markowe Trasy. Cena, którą proponuję uzależniona jest od czasu, jaki Państwu poświęcę. Istnieje także możliwość przygotowania trasy na indywidualne życzenie - wystarczy się ze mną skontaktować.


                 

Strona współfinansowana ze środków programu Unii Europejskiej PHARE, który jest realizowany pod nadzorem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.